Чи знали ви про те, що прикраси це не просто обов’язковий елемент жіночого українського строю, який виконував естетичні функції, але вважався потужним оберегом та захисником
З народженням в сім’ї дівчинки, мама зазвичай окрім срібного хрестика дарувала дитині низочку коралів. З кожним роком в дівчинки збиралось все більше і більше прикрас, тому що за традицією родичі дарували прикраси на кожне свято
А з підліткового віку дівчинці потрохи починали збирати скриню, готуючи її до заміжжя. Звичайно ж намиста в цій скрині займали не мало місця.
Виробляли прикраси місцеві ремісники-ювеліри, а також їх завозили з інших країн. Селяни купували намисто на ярмарках та у спеціальних торгових рядах у великих містах. Традиційні «коштовності» — коралі, бурштин, дукач, сережки тощо — збирали протягом десятиліть, передавали як сімейну реліквію від покоління до покоління.
Повний комплект намиста, що зберігався у скрині дівчини, одягався, як правило, на свята. В такі дні, він був невід’ємною частиною вбрання. Навіть у будні дні дівчата та жінки могли носити кілька разків намиста. Крім того, намисто було ознакою заможності та статусу.
Деякі дослідники стверджують, що прикраси служили навіть способом тодішніх довгострокових інвестицій (нетлінний капітал в коралях, дукатах), які передавались з покоління в покоління.
У нашому фотоательє є великий вибір намиста. Ми завжди доповнюємо образи різними прикрасами та підбираємо саме ті, які підкреслять красу дівчини.